השמיים הם הגבול

בטיסות האחרונות שטסתי, עקבתי אחרי דבר אחד שעניין אותי והוא, קריאת העיתונים והמגזינים במהלך הטיסה. הנוחיות, הקלות, עומס העבודה על ידי צוות הדיילים בנושא, הלכלוך והבלאגן אחרי זה וחשבתי אז לעצמי, איך אני עם הכישורים שלי יכול להציע לחברת תעופה פתרון יצירתי שיכול להקל, להוזיל ולשדרג את הנושא מהקצה אל הקצה.

ישבתי חשבתי ויש לי את הפתרון שלדעתי יכול להצעיד את חברת התעופה קדימה.

 

זה לא מסובך להפוך את העיתונים היום לפורמט דיגיטלי. זה לא מסובך היום להעלות אותם על מחשב טאבלט עם מסך מגע, ואם לוקחים את החיבור הזה ומוכרים אותו כשרות לנוסעים שרוצים להתעדכן בעיתונים, לקרוא, לדעת לשמוע ועוד – בפניכם יש רעיון שיכול להביא לחברה שדרוג בנושא, שדרוג שגם יכול להביא רווח כלכלי גדול ולמשוך לקוחות לשימוש בו.

זה יכול להתחיל בפיילוט במחלקה ראשונה ועסקית ולאחר מכן בעצם יכול להיות שרות שיוכל לקבל כל נוסע בטיסה ולא משנה היכן הוא יושב במטוס. שרות שמגיע לכל אחד תמורת סכום כזה או אחר שהחברה תראה לנכון. זה שרות שצריך להיות חלק מהחברה, ולדעתי שרות כזה, יציג את חברת התעופה כחברה ירוקה יותר ומצד שני יוזיל עלויות וישדרג את השרות.

מחשב טאבלט עם עיתונים, מגזינים, פרסומי החברה, ועוד דברים יצעיד אתכם לדרך חדשה.

 

 עיתונים ומגזינים בפורמט דיגיטלי במטוס

  ואפשר גם קצת יותר....

ברצוני להציע לכם רעיון שאם יוטמע כשרות שחברת תעופה מספקת יוכל להיות חלוץ בנושא וכמו כן לתת שרות לנוסעים שיכול בסופו של דבר אפילו להימכר לחברות נוספות לאחר פיתוח ושיפור.

 

הרעיון:

מחשבי טבלט מבוססי WINDOWS  שבהם יהיה ניתן להטעין עיתונים יומיים, שבועיים, מגזינים, חומר פרסומי של חברת התעופה, סרטים, ובעצם כל מידע אחר לפי שיקול הדעת של החברה.

 

בסיס הרעיון בא מהמוצר לו אני נותן שרות היום והוא המרת קבצים לפורמט דיגיטלי, בעיקרון זה לקריאה יותר באינטרנט אבל יש גם לגרסה לא מקוונת. בהנחה, שכיום אין אינטרנט במטוס אני אציג לכם את הגרסה הלא מקוונת ובעתיד באם יהיה אינטרנט שייקלט בכל טיסה במטוס אזיי אפשר בכלל לומר שניתן להגיע למוצר – שהשמיים הם הגבול.

 

עיקרון השיטה הוא פשוט ואחר כך אכנס לדרך שאני רואה בה שאפשר להפעיל את הרעיון:

חברת התעופה תסכם עם כל עיתון עסקה שבו הוא יעביר לה עם סיום הוצאתו, קובץ PDF  של העיתון. כלומר אם לדוגמה מעריב, ידיעות וישראל היום מוציאים את המהדורה שלהם כבר לקראת חצות, כבר אז יועבר אליה הקובץ למשרד שימוקם בשדה התעופה.

 

אם למשל יש מגזינים שבועיים, חודשיים ממגוון המגזינים שקיימים ולאו דוקא מגזינים ישראליים ניתן על אותו בסיס לסגור עסקה עם אותם מגזינים שהם מעבירים את המגזין לחברת התעופה בפורמט זהה.

 

כאשר מגזין/עיתון יגיע לדסק בשדה התעופה במשרד המיועד, העיתון יעבור המרה דיגיטלית פליפית תלת מימדית, ויוטען למחשב טבלט.

 

כל זה יהיה בספרייה של עיתונים בתאריך מסוים, כך גם ניתן לשמור עיתונים לאחור לאלה שנמצאים בטיסה ורוצים לקרוא עיתונים לאחור.

 

תהיה ספרייה של עיתונים יומיים כדוגמת מעריב, ידיעות, ישראל היום, גלובס, דה מרקר, הארץ, ג'רוסלם פוסט ובעצם כל עיתון.

 

תהיה ספרייה של מגזינים שבועיים/חודשיים

 

תהיה ספרייה של של פרסומי חברת התעופה וחוברת של מוצרי דיוטי פרי.

 

ייתכן אפילו אולי להטעין ספרי קריאה קצרים לטיסות רחוקות.

 

כאופציה ניתן גם להטעין את המחשב במשחקים, סרטים וכדומה כך שללקוח יהיה את מירב האפשרויות להנות ממכשיר אחד.. מחווית טיסה מהנה יותר.

 

הפעולה הזו לא מסובכת כלל ועיקר.

 

משרד קטן, 3-4 אנשים שמקבלים מיומנות לנושא, פעילות המשרד לפי חברת התעופה ישראלית או חו"ל.

 

אדם אחד שמרכז את הנושא בשעות היום, תאום עם עיתונים, קבלת עיתונים שמגיעים בשגרה והכנתם, איש מחשבים שתפקידו לטפל בכל הקשור בטאבלטים ותחזוקתם בעת חזרה מטיסה.

 

בלילה: איש אחד שעוסק בהמרה, איש מחשבים שעוסק בכל פעולת המחשוב והחלוקה של המחשבים למטוסים לאחר הטענתם.

 

יש צורך למצוא פתרון הטענה של הטאבלטים במטוסים בעת טיסות ארוכות וכמו כן לדאוג מראש לרכש של מחשבים שיש להם זמן פעילות ארוך עד כמה שניתן (סוללות).

 

דרך הפעולה:

 

חברת התעופה תפרסם כשרות ללקוחות הצעה שבה הם יוכלו להזמין מראש מחשב טאבלט עם עיתונים לקריאה. הזמנת המחשב תהיה דרך סוכן הנסיעות או דרך אתר חברת התעופה עם רכישת הכרטיס.

 

כך יהיה אפשר לדעת כמה מחשבים יש צורך להעלות לכל מטוס לקראת הטיסה שיוצאת בבוקר או במהלך היום.

 

במשרד בשדה התעופה יופעל מערך ההמרה הדיגיטלית וטיפול במחשבי הטבלט, תרכש תוכנה להמרה דיגיטלית, תבנה מערכת מחשב להמרה וכמו כן מערכת להטענה מהירה של כל המחשבים כך שמעת סיום ההמרה בלילה (שהכל נעשה באופן צפוף ולחוץ) יהיה אפשר תוך זמן קצר להטעין המחשבים ולחלקם למטוסים

 

יהיה צורך גם למצוא שיטה למניעת גניבות של המחשבים מהמטוסים ופיקוח על הנושא.

 

המחשבים צריכים להיות מבוססי מסך מגע לשימוש נוח למשתמש הסופי.

 

בעת טיסה יומית בה המטוס טס וחוזר באותו יום – יש צורך רק בעמדת הטענה במטוס לטובת הנוסעים שיעלו למטוס בנקודה אליו הוא מגיע.

 

בעת טיסה ארוכה, קרי, מזרח, ארצות הברית וכדומה יש לשקול אפשרות לחבר את המחשבים בעת הגעתם לשם לעמדה שתבנה וכך יהיה אפשר מרחוק להטעינם בעיתונים עדכניים שיהיו לטובת האנשים שיעלו עליהם בנקודה זו וסביר להניח שזה יום לאחר זמן המרת העיתונים האחרונים.

 

ניתן בדרך זו להטעין לא מעט עיתונים, להציע להם אפילו להוציא מהדורות מותאמות לטיסות, קרי עם פרסומים מתאימים ואפילו להוסיף יותר דפים שיוטמעו בעיתונים על מנת לפנות לקהל הגדול שטס במטוסים. עיתון דיגיטלי יכול להכיל דפים רבים וכמו כן ללא כל בעיה ניתן להטמיע בו דפים רבים אחרים.

 

נוסע שרוצה להיות מעודכן, לקרוא, לדעת, לקבל את המידע ובהנחה שמחיר השרות יהיה הגיוני וסביר, יזמין את השרות הזה כי הוא יכול להיות עבורו משמעותי ביותר.

 

הטכניקה היא לא מסובכת לביצוע פרוייקט מסוג זה וניתן לבנות מערכת כזו ושרות כזה יחסית בקלות ולהגיע איתו לשרות שיעלה את חברת  התעופה על דרך המלך.

 

במידה והיה אינטרנט במטוס או תקשורת נתונים אחרת לכל מטוס ניתן היה להכין מערכת הרבה יותר פשוטה שכוללת המרה דיגיטלית והעלאתה על שרת ייעודי, ומשם דרך תקשורת נתונים כזו או אחרת ישירות לכל מחשב ומחשב. כך בעצם מעדכנים נקודה אחת  בעיתונים ובכל מידע דרוש ואנו מקבלים מערכת מקוונת שיכולה להתעדכן בכל רגע כך שנוסע בעצם יכול לקבל אחרי חמש דקות את העיתון שיצא באותו רגע נתון דרך אתר ייעודי שייבנה לצורך הדבר ויהיה קשור למחשבי הטבלט בלבד. העתיד יהיה פה, בעיתונים מקוונים ברשת אינטרנט שבמטוס כך שבעצם אדם אחד שיושב במשרד חברת התעופה ועוד איש מחשבים יכולים לנהל את כל הפרויקט הזה ולאפשר אפילו לפלוני שעולה על מטוס בלוס אנג'לס לקרוא את העיתון היומי שיצא לפני 10 דקות בישראל.

 

זה בסיס הרעיון ומכאן השמיים הם הגבול.

 

 

יצירת קשר עם האתר - יוסי קווטינסקי

אני כבד שמיעה ולכן תקשורת תתבצע רק בדרך וירטואלית. ניתן להעזר במנגנון יצירת הקשר או בקשת הצעת מחיר וכן באמצעות הטלפון הנייד בהודעות למספר:
052-6770011
באמצעות  sms  או whatsap
ניתן כמובן לשלוח אימייל לכתובת:
yoqva@inter.net.il
ותשובה תקבלו מכל דרך בהקדם האפשרי

 

 

 

יצירת קשר מהיר עם יוסי קווטינסקי - האתר הפורמט הדיגיטלי שלי