אני נותן שרות לא יועץ תוכנה

יותר ויותר אני מקבל פניות של גורמים חלקם שעובדים איתי וחלק שמנסים לגשש אצלי על הנושא של – מה צריך לבדוק שמחפשים תוכנה לבניית פרסומים בפורמט דיגיטלי.

 

אני מאמין שאלה שפונים אלי עושים זאת כי רואים את המקצועיות, האיכות, הדיקדוק בכל פרט וחושבים ואומרים לעצמם – "אם הוא יכול אז בטח אני הכל יכול", כל אחד יכול, השאלה מה הדרך והאם היא פשוטה כמו שזה נראה.

 

התשובה שלי לכולם היא אחת – זה נראה פשוט, זה נראה קל, זה נראה מופשט אבל שמגיעים לרגע הביצוע – מה שאני מצליח לעשות בחצי שעה לכם ייקח לפעמים יום יומיים או יותר ולא בטוח שגם אחרי זה תגיעו למוצר האולטימטיבי שאותו אתם רוצים להפיק.

 

יש עבודות שתצליחו להפיק מהר ואפילו יפה, אני מודה, אבל ברוב המקרים ובגלל סוגי ומורכבות קבצים של גרפיקה וגם דברים אחרים, תגלו שהדברים ממש לא כל כך פשוטים כמו שהם נראים.

 

המרת קובץ PDF יכולה להיות מוצלחת כמו מים בנחל, אבל המרת קובץ יכולה גם להיות כמו טיפוס על הקלימנג'רו. זה ניתן, אבל קשה ולא פשוט ויש הרבה עליות ומורדות.

 

נתחיל בזה שאתם עומדים לרכוש תוכנה, לכאורה, אפשר להשיג במחיר  סביר, הוגן עם תמיכה לשנה. תקבלו עדכונים, תהיו בענייניים אבל אחרי שנה שתבואו לחדש את העדכונים תגלו את ההפתעה – כאן תפגשו את "העז" הראשונה שתגלה לכם – שמה שהיה נראה זול בהתחלה – ממש לא זול בהמשך הדרך ואני אומר זאת מתוך ידיעה, ואם .... לא תמשיכו אחרי שנה את העדכונים, תישארו רחוקים באופן מהותי – מקדמת הטכנולוגיה שבה כל יום – הוא יום חדש.

לא סתם אני דאגתי לחוזה שלי עם חברת התוכנה לתמיכה ועדכונים עד אמצע שנת.... 2016.... ויותר מזה אני נמצא תמיד במרכז העניינים של מה שמפתחים ונותן טיפים לתקלות שלא כל אחד יודע להתגבר עליהם.

 

נמשיך בהמרה של קובץ PDF שנראה לכולם פשוט, ומסתבר שזה יכול להפוך להיות סיוט אחד טוטאלי. מה שנראה פשוט, יכול להגלות כהובלה שלכם לגלות, הרבה קבצים יעברו חלק אבל יש גם קבצים שייקחו אתכם להכריז על מכירת סוף העונה כי לא הכל פשוט, לא הכל קליל ויש הרבה מכשולים ואני אספר לכם – שסודות ההמרה הדיגיטלית לפעמים דורשים להפעיל 2 או 3 תוכנות נוספות, כדי להביא לתוצאות ראויות. מי שחושב שימצא את עצמו בכל הפקה כמו מרגרינה על חמאה יגלה מהר מאד שזה ממש לא כך.

 

הכל ניתן לפתרון, אני מאמין באנשים מוכשרים, אבל למרות הכל, תדעו לכם שמה שנראה פשוט, מה שאני עושה היום עם עיניים סגורות, לכם יכול לקחת לא מעט ימים ולילות או .... שתצטרכו להגיע לפשרות כואבות שחלק מהעיבוד יהיה עם "קצת טעויות".

 

אם נמשיך בעיצובים, אם אמשיך בממשק, אם נמשיך באחסון נגלה שמאחורי כל חוברת דיגיטלית , יש המון הפתעות. העיצוב מורכב, בנוי מהמון אפשרויות, יש שפע של דברים שאפשר להשתמש בהם להגיע לתוצאה מדהימה ומרשימה, אבל לפעמים זה ייקח לכם.... לא מעט זמן. אין ספק שאם אתם מוכשרים, אפשר לשבת ללמוד את זה ולהפיק פרסומים יפים, ואם כמו לא מעט קונקורנטים שהעתיקו צורות עבודה שלי – זה אולי מחמיא אבל מצד שני אני מציע לכם – תתאמצו לבד ותפיקו דברים משלכם ולא של אף אחד אחר.

 

יש ממשקים, שגם הם לא הכי פשוטים ודורש גם לפעמים לא מעט תרגומים.

 

ולא נשכח לרגע גדלים, משקלים, שרתים שפתאום תגלו, שאתם בלי חיים ואין מקום לשים עבודות שלכאורה נראו לכם תמימות ובסוף צריך לקנות עוד שטח אחסון, עוד כסף, עוד השקעה שמובילות אתכם לזה..... שכבר שום דבר לא זול וקל. יכול להיות שיש לכם שרת משלכם עם שטח בלתי נגמר אבל תזכרו אם גם הוא עובד מספיק מהר ונכון על מנת לספק את הסחורה.

 

ולרגע לא נשכח את נושא העברית, ימין שמאל שמאל ימין.

 

ובואו גם נבדוק ולא נשכח כמה פעמים בשנה דואגת חברת התוכנה לעדכן את הכל שיתאים תמיד לכל המכשירים הכי חדישים ועדכוני מערכות הפעלה ופלש וכדומה, גם פה תגלו – שיש חברות שמעדכנות...... רק אחרי צאת הנשמה ורוב חברות התוכנה בכלל לא שמות על המשתמש של הימין לשמאל.

 

ומה עם תמיכה ? לא כל אחד נותן בקלות וחלק נותן את זה בתשלום. צריך גם לזכור שרוב שרותי התמיכה – הם באנגלית בלבד טכנית לא תמיד פשוטה וצריך לדעת איך גם לכתוב ולהסביר תקלה כדי לבקש פתרונות להפקה ויותר מזה ואני מודה, אני מקושר באימיילים לרוב אנשי התמיכה ישירות ולא דרך מנגנונים ובסקייפ שלי אני מחובר ישירות למנהל התמיכה הטכנית שלהם ומקבל מענה ישיר על כל שאלה, תהייה ולא כל אחד תזכרו יזכה לזכות הזו.

 

שורה אחרונה בכל המאמר הזה בעצם היא להגיד לכל מי שבא לשאול אותי את השאלות – איך עושים – מה צריך לשים לב וכדומה – תעשו את מה שאני עשיתי – תחפרו, תבדקו, תנסו, תשלחו אימיילים, תעשו ניסוי ותהייה, תשברו את הראש שעות ימים ולילות ותבינו, מה טוב בשבילכם. ואם אחרי הכל תבינו ותפנימו שמה שנראה פשוט לכאורה הוא באמת יותר מורכב, תמיד דלתי תהיה פתוח בפניכם בברכה.

 

אני לא נגד איש שמנסה ללמוד לבד שרוצה להצליח בזכות עצמו, ההפך הוא אני בעד אנשים שרוצים להתקדם ולדעת יותר, אבל מצד שני את סודות הדרך שלי, את סודות המקצוע שאולי לכולם נראים נורא פשוטים – אני אשמור לעצמי ואת הטכניקות שבזכותן אני מפיק עבודה בחצי שעה מה שאחר יעשה בשלושה ימים אגדיר – כסוד הקסם של העבודה שלי.

 

ותמיד כמו שאמרתי תזכרו, אם תתייאשו, אם תוותרו, אתן לכם את הלב ואפיק לכם את הטוב ביותר אבל את הדרך שלי – לעולם לא אגלה

 

 

יצירת קשר עם האתר - יוסי קווטינסקי

אני כבד שמיעה ולכן תקשורת תתבצע רק בדרך וירטואלית. ניתן להעזר במנגנון יצירת הקשר או בקשת הצעת מחיר וכן באמצעות הטלפון הנייד בהודעות למספר:
052-6770011
באמצעות  sms  או whatsap
ניתן כמובן לשלוח אימייל לכתובת:
yoqva@inter.net.il
ותשובה תקבלו מכל דרך בהקדם האפשרי

 

 

 

יצירת קשר מהיר עם יוסי קווטינסקי - האתר הפורמט הדיגיטלי שלי